27.07.2017

ABP Poland otrzymuje nagrodę za Najlepszy Stek na Świecie (World’s Best Steak Award)

ABP Poland zostało ogłoszone zwycięzcą World Steak Challenge 2017. Zwycięski produkt to rostbef wołowy pochodzący z 29-miesięcznej krzyżówki Limousin karmionej paszami z udziałem zbóż i dojrzewający przez 14 dni. Firma otrzymała również złoty medal za swój polski produkt z antrykotu. ABP Poland jest częścią ABP Food Group i obsługuje trzy zakłady zlokalizowane w Klosowicach, Pniewach i Tykocinie, zatrudniające ponad 400 osób. 

Grupa ABP Food Group zebrała łącznie jedenaście nagród, w tym nagrodę World’s Best Steak (Najlepszy Stek na Świecie) oraz trzy zwycięstwa w kategorii World Best Rib Eye Steak (Najlepszy na Świecie Stek z Antrykotu), World Best Sirloin Steak (Najlepszy na Świecie Stek z Rostbefu) & World Best Grain Fed Steak (Najlepszy na Świecie Stek ze Zwierząt karmionych paszami z udziałem zbóż). Firma otrzymała również siedem nagród medalowych, w tym dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe. W dorocznym konkursie wzięło udział 17 krajów i 25 ras reprezentowanych przez ponad 210 zgłoszeń we wszystkich kategoriach.

Mario Peerdeman, przewodniczący panelu sędziowskiego, powiedział o Najlepszym Steku na Świecie ABP: ‘’To było bardzo dobre wejście że świetnym  marmurkiem i ładną obrobką. Smak był doskonały, bardzo bogaty, ale inny. Wygląda trochę jak Wagyu, ale kiedy spróbujesz, zdajesz sobie sprawę, że tak nie jest.”

Komentując nagrody, Piotr Giziński, ABP Poland powiedział: „Czujemy się zaszczyceni otrzymaniem takiego wyróżnienia, jest to reklama dla naszego wyjątkowego procesu Ultra Tender i uznanie dla ciężkiej pracy i poświęcenia całego naszego zespołu w Polsce.”

Ta informacja jest następną po poczwórnej wygranej ABP w prestiżowym międzynarodowym konkursie International Taste and Quality Institute (iTQi) (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli, gdzie firma otrzymała trzy nagrody złotej gwiazdy za produkt Tipperary Dry Aged Black Angus Rib Eye Steak oraz Hereford Dry Aged Rib Eye Steak. Produkty ABP Hereford Dry Aged Striploin Steak i Tipperary Dry Aged Black Angus Striploin Steak otrzymały dwie nagrody złotej gwiazdy.

World Steak Challenge jest organizowany przez Global Meat News z produktami ocenianymi zarówno w formie surowej, jak i gotowanej, przez zespół sędziów ekspertów w oparciu o kryteria uzgodnione na szczeblu międzynarodowym. Sędziami próby na ślepo byli szefowie kuchni, rzeźnicy, pisarze na temat żywności, naukowcy zajmujący się mięsem, autorzy i personel handlowy Wielkiej Brytanii, Europy i Australii.

ABP Food Group jest jedną z wiodących firm prywatnych w Europie z 46 zakładami w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej. Firma prowadzi również znaczące oddziały produktów odnawialnych, karmy dla zwierząt domowych oraz protein.